2018/2019


Wyjazd do piekarni

Dnia 10 października dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola udały się do piekarni Państwa Krystyny i Zenona Wieczorków, aby poznać pracę piekarza. Pan Tomek zapoznał dzieci z etapami produkcji chleba, pokazał urządzenia, dzięki którym praca piekarzy jest łatwiejsza i szybsza. Mieliśmy możliwość wejścia do garowni, i zobaczenia sklepu firmowego od zaplecza. Dzieci mogły samodzielnie uformować bułki, rogale i zobaczyć jak sprawnie powstawały rogale formowane przez piekarza. (Obecnie wykonują to maszyny). Obdarowani w słodki poczęstunek, ciepłe bułki i rogale wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy za możliwość zobaczenia piekarni i poznania pracy piekarzy. (M. G.)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.