2017/2018

Jasełka i Wigilia w naszej szkole

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

 

     Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W piątek 22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy IV. Widowisko, w humorystyczny sposób, pokazywało obawy „mieszkańców piekła” z powodu narodzin Jezusa oraz sceny z życia dzieci i zwykłych ludzi, poruszonych wieścią o Bożym Narodzeniu. Zarówno przedstawienie, jak i towarzyszące mu śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się świąt.

Katarzyna Jędrzejak

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.