2017/2018

Sukcesy uczennicy w Taekwon-do

     Dominika Lisiak chodzi na zajęcia pozalekcyjne Sztuka Walki i Samoobrony TAEKWON-DO. Mistrzostwa Polski to największa i najważniejsza impreza Polskiej Federacji Taekwon-do. Po raz pierwszy odbyła się ona w Hali Kalisz Arena. Frekwencja była pokaźna, bo do rywalizacji w siedmiu kategoriach wiekowych przystąpiło około 600 uczestników z całej Polski. Konkurencje rozgrywane były na 15 matach, a startowały nawet dzieci w wieku pięciu lat. Na każdej macie obecni byli wykwalifikowani sędziowie, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkurencji. A te były różne, w zależności od kategorii wiekowej.

     Dominika Lisiak startowała w kategorii wiekowej jako kadet (11,12,13 lat). Kadeci rywalizowali w trzech konkurencjach – walka przerywana punkt/stop, w której Dominika zdobyła pierwsze miejsce, czyli złoty medal, skok dosiężny wzwyż i układy formalne, w których Dominika zdobyła drugie miejsce, czyli srebrny medal.

Marzena Sieroń

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.