2017/2018

Rodzina w krzywym zwierciadle

     Uczniowie klasy IV zaprosili swoich Rodziców do obejrzenia humorystycznego widowiska zatytułowanego „Casting na żonę”. Gospodarze z dużym powodzeniem wcielili się w kreowane postacie i w karykaturalny sposób przedstawili więzi i układy rodzinne oraz powszechne stereotypy. Spektakl jak w krzywym zwierciadle pozwala nam się przejrzeć i pośmiać, również z nas samych… Szczególny charakter występu podkreślała sceneria – scena zamieniła się w domowy salon, w którym rozgrywa się akcja przedstawienia. Występom młodych adeptów sztuki aktorskiej towarzyszyły znane i lubiane utwory, które zapewniły niepowtarzalną atmosferę. Niewątpliwie na uwagę zasługuje fakt, iż podczas całego występu rozbrzmiewały salwy śmiechu i gromkie brawa! Po uczcie duchowej gospodarze zatroszczyli się o potrzeby ciała, można było napić się kawy i skosztować ciastka w „Kawiarence”, w którą zamieniła się sala lekcyjna na czas spektaklu… Mimo lekkiej konwencji, przedstawienie skłania do refleksji nad kondycją współczesnej rodziny. To niezapomniane wydarzenie artystyczne, które zebrało uczniów, nauczycieli i rodziców, niech przypomni galeria zdjęć…

Katarzyna Jędrzejak

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.