2017/2018

Czytać każdy może

     8 czerwca uczniowie kl. I – III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji jest m.in. promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu.

    Dzieci metodą kolażu wykonały klasowe książki, które przedstawiały różne wymyślone historie. Potem wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie nasz gość – pan sołtys wsi Topola Mała – pan Przemysław Wala przeczytał fragmenty książki Barbary Gawryluk „Kaktus. Przygody wiernego psa”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali tych opowieści. Spotkanie z książką zakończyło się na boisku szkolnym, przybierając formę pikniku czytelniczego. Młodzi czytelnicy przenieśli się w niezwykły świat książek przyniesionych z domu oraz tych napisanych w szkole.

     Dziękujemy wszystkim, którzy pokazali, że Topola Mała czyta.

(ks)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.