2017/2018

Festyn rodzinny 2018

     17 czerwca już o godz.14.00 na boisku szkolnym rozpoczął się Festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców pod hasłem „Mama, tata i ja”. Imprezę otworzyły krótką przemową Pani Dyrektor szkoły Marzanna Janoś wraz z przedstawicielką Rady, panią Agnieszką Skrzypek.

     Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Obok placu zabaw stanęły popularne „dmuchańce”, a na części boiska szkolnego zaparkowały dwa wyjątkowe wozy: wóz strażacki oraz służby więziennej – można je było oglądać i testować do woli.

     Podczas całego festynu swoje rozmaite talenty prezentowali uczniowie, dzięki czemu wszyscy mogli podziwiać: występy grup baletowych i tanecznych, występy wokalne przedszkolaków, szkolnego chóru i zespołu wokalnego Fantazja oraz spektakl promujący oszczędzanie w SKO.

     Wśród oglądających zmagania dzieci rodziców znalazło się także stanowisko, przy którym bez przerwy ustawiała się długa kolejka do malowania twarzy i balonikowych zwierzątek.

     Jednym z głównych punktów programu były zawody sportowe, w których udział brały całe rodziny. Potyczkom sportowym pod czujnym okiem pana Mirosława Drygały towarzyszyła postawa fair play „okraszona” głośnym śmiechem i dobrą zabawą. Nie zabrakło też medali, którymi została nagrodzona zwycięska drużyna.

     Hitem okazał się mecz piłki nożnej, w którym naprzeciwko siebie stanęli uczniowie i rodzice. W drużynie dorosłych znalazła się nawet przedstawicielka płci pięknej, pani Agnieszka Kryjom, która bez problemu dorównywała umiejętnościom swoim kolegom z boiska, a dowodem tego może być chociażby strzelona przez nią bramka. Mecz zakończył się zwycięstwem rodziców i kurtyną wodną przygotowaną przez niezawodną drużynę strażaków z OSP w Topoli Małej.

     Powodzeniem cieszył się również bufet przygotowany przez Radę Rodziców, w którym oprócz ciasta, lodów i popcornu, znalazły się kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i kiszone ogórki; czyli „dla każdego coś dobrego”.

   Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki pięknej pogodzie oraz współpracy i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami.

     Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować tak udanego przedsięwzięcia!

Katarzyna Jędrzejak

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.