2018/2019

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w studio Teleekspresu, a uczniowie klasy VII i VIII wcielili się w role redaktorów, korespondentów i pracowników telewizji.

Zaprosili nas na podróż w czasie. I oto Filip, prowadzący wiadomości, wprowadził nas w atmosferę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Nasze korespondentki Ola i Wiktoria miały okazję przeprowadzić wywiad z posłami krytykującymi konstytucję (Maks i Karolina). Nawet Jego Królewska Mość król Stanisław August Poniatowski (Mikołaj) w towarzystwie swoich nadwornych ochroniarzy (Kuby i Patryka) udzielił wywiadu dla naszych Wiadomości.

Amelka w Paryżu miała przyjemność wysłuchać słów podziwu pana Robespierr’a, a Agata w Petersburgu, oburzenie Carycy Katarzyny II (Wiktoria). Okazało się, że wydarzenia z Sejmu miały wpływ również na listę przebojów, którą zaprezentował DJ Piotrek, na prognozę pogody, którą przedstawiła Marcysia, no i na wiadomości sportowe, które przekazała niezastąpiona Amelka.

Beata Smolińska

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.