2018/2019

Wyjazd na grób Patrona

W piątek 10 maja br. delegacja naszej szkoły kolejny już raz udała się do Leszna na grób naszego patrona, księdza Teodora Korcza. W ramach wyjazdu posadziliśmy na miejscowym cmentarzu platan księdza Teodora Korcza. Po wspólnej modlitwie złożyliśmy kwiaty i znicze na grobie naszego patrona. Następnie nawiedziliśmy Bazylikę Św. Mikołaja, w której długoletnim proboszczem jest wielki przyjaciel naszej szkoły, ksiądz Jan Majchrzak. Ksiądz Jan opowiedział nam o historii tej bazyliki oraz wspominał życie księdza Korcza w Lesznie. Podkreślał również, w czym możemy naśladować naszego patrona.

Z bazyliki przeszliśmy do domu katolickiego, gdzie zostaliśmy ugoszczeni przez księdza Jana i jego parafian. Ksiądz Majchrzak, który 24 maja będzie świętował złoty jubileusz święceń kapłańskich otrzymał od nas z tej okazji kwiaty i upominki. Zaśpiewaliśmy razem „Sto lat”, a później były długie rozmowy z uczniami o naszej szkole, naszych rodzinach i mieszkańcach Topoli Małej. Nasz przyjaciel wspominał swoje szkolne lata, spędzone w naszej szkole. A po tym udaliśmy się wspólnie na rynek w Lesznie na lody.

Tak jak w poprzednich latach nasz wyjazd spotykał się z wielką radością i gościnnością ze strony księdza Jana i parafian, za co serdecznie dziękujemy!

Anna Maroszek

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.