2018/2019

Wycieczka do Banku PKO BP

W dniu 16 maja 2019r. uczniowie klasy 1 pojechali na wycieczkę do Banku PKO BP Oddziału 1 w Ostrowie Wielkopolskim, z którym współpracujemy w ramach projektu SKO. Organizatorem wyjazdu była opiekunka SKO w naszej placówce pani Ewa Stachowska.

Celem wycieczki była popularyzacja idei oszczędzania wśród uczniów i poznanie funkcjonowania banku. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza się banknoty i bilon. Obejrzały polskie i zagraniczne banknoty oraz sprawdziły ich zabezpieczenia. Uczniowie poznali również formy płatności oraz znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej. Była to okazja, aby zobaczyć działanie i funkcjonowanie banku w praktyce. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania z pracownikami banku, utwierdzili się w przekonaniu, że warto oszczędzać i racjonalnie dysponować pieniędzmi. Uczniowie otrzymali upominki i wrócili zadowoleni z niecodziennego spotkania.

Ewelina Perz

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.