2018/2019

Święto czytania

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Topoli Małej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Każda klasa przygotowała plakaty promujące czytelnictwo i pokazujące zalety książek.

W czwartek w bibliotece odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas. Każdy z nich na chwilę przeniósł słuchaczy w świat bohaterów książkowych. Komisja konkursowa wyłoniła najpiękniej czytających w trzech kategoriach wiekowych. Mistrzami pięknego czytania zostali: Karol Sadaj, Adam Kominek i Aleksandra Chachuła. Wyróżniono również: Zuzannę Przybyłę, Miłosza Rachwała, Filipa Jędraszczyka, Zuzannę Kuśnierczak, Dominikę Lisiak, Julię Aniołowską i Sandrę Zjeżdżałkę.

A w piątek 7 czerwca 125 uczniów z klas I – VIII wraz z nauczycielami udało się na boisko, by choć przez chwilę zatopić się w lekturze. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Jedni – książki przyniesione z domu, inni – ze szkolnej biblioteki. Były też rozmowy o ulubionych bohaterach i wspólne zdjęcia.

Później wszyscy wrócili do klas, gdzie o książkach z dzieciństwa opowiadali, a następnie czytali zaproszeni goście: panie Iwona Magdańska, Magdalena Gierz oraz pan Grzegorz Majchrzak. Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” była bardzo dobrą okazją, by spotkać się w tak licznym gronie i wspólnie poczytać, by pokazać, że bez względu na pogodę z książką można miło spędzić czas.

KS

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.