2018/2019

XXI KONKURS POWIATOWY „MISTRZ ORTOGRAFII”

W piątek 14 czerwca 2019 roku w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie XXI Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek oraz Rady Języka Polskiego. Gościem specjalnym był językoznawca i przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie, prof. Andrzej Markowski. Laureatem tegorocznej edycji został Karol Sadaj uczeń klasy III. Do pierwszego etapu przystąpiło 1600 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, IV-VI, VII-VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się doskonałą znajomością zasad ortografii oraz interpunkcji, aby poradzić sobie z językowymi pułapkami w trzech etapach. W czasie uroczystości laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, a na zakończenie wyłoniono jednego Mistrza Ortografii z każdego poziomu edukacyjnego.

Serdecznie gratulujemy Karolowi i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Wojczuk

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.