2018/2019

„Jaki znak Twój?”

„Ja swój kraj mam przy sobie.
Bo gdziekolwiek krok zrobię (…)
- zaraz kraj mój wyrasta.
A choć brzmi to jak ściema
- granic w nim nie ma.”
 
 

W piątek 8 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego, gdyż jak wiele innych polskich szkół i przedszkoli wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu".

Niecodzienną lekcję historii i patriotyzmu stanowił w tym dniu montaż słowno-muzyczny „Jaki znak Twój?” oparty na tekście Michała Rusinka. Występujący na scenie uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej próbowali znaleźć nowe nieszablonowe odpowiedzi na stare pytania znane z „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Wywrócili do góry nogami dawny kanon małego patrioty, aby wielkie słowa stały się nam bliższe i zrozumiałe.

Stosownym ubiorem, postawą, słowem, tańcem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami.

Katarzyna Jędrzejak

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.