2018/2019

Pasowanie na czytelnika

25 listopada w bibliotece szkolnej zagościli uczniowie kl. I. Poznali zasady korzystania z księgozbioru. Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać bajkowe postacie oraz mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Potem złożyły uroczyste ślubowanie:

My uczniowie pierwszej klasy,
tobie książko przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie,
a z twych rad i twych mądrości
korzystać od dziś usilnie.

Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pięknie wydane lektury. Przed powrotem do domu każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć wybraną książkę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał szkolną bibliotekę.

K. S.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.