2018/2019

Świąteczna opowieść

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, […]
ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie.
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”
 

Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie oparte na motywach utworu Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Historia Ebenezera Scrooge’a, który najpierw był człowiekiem skąpym i egoistycznym, a przede wszystkim samotnym i nieszczęśliwym, ale później zmienił się w dobrą i wrażliwą osobę, skłoniła do refleksji nad tym, co wartościowe i nieprzemijające w życiu. Przypomniała, by w naszych codziennych sprawach zauważać potrzebujących i pamiętać o wzajemnej życzliwości.

W radosny nastrój świąt wprowadził wszystkich chór szkolny oraz grająca na skrzypcach Zuzanna Baraniak, wykonując najpiękniejsze polskie kolędy.

Boże Narodzenie to niezwykły czas, kiedy miłość i dobro zawsze ważniejsze są niż rzeczy materialne. Pokazali to uczestnicy konkursu bibliotecznego na opowiadanie o tematyce świątecznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się Kacper Kryjom, Maja Kryjom oraz Wojciech Janas, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

KS

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.