2018/2019

„Do Betlejem nie jest tak daleko… Ono jest na odległość ludzkiego serca…”

       Boże Narodzenie – to wyjątkowy czas. To święta, które każą ludziom stawać się lepszymi. By w ferworze przedświątecznych przygotowań nie zapomnieć o tym, co najważniejsze, uczniowie i przedszkolacy zaprosili swych bliskich do udziału w wieczornicy o tematyce bożonarodzeniowej.

       Najstarsza grupa przedszkolna zaprezentowała tradycyjne Jasełka odnoszące się do cudu narodzenia Pana w betlejemskiej szopie, zaś uczniowie szkoły podstawowej przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany Do Betlejem nie jest tak daleko…

    Bożonarodzeniowe widowisko stało się dla wszystkich okazją do refleksji i zadumy nad kondycją człowieka we współczesnym świecie. Kontrastowe zestawienie wszechogarniającej miłości Zbawiciela z zagubioną przez współczesnych ludzi umiejętnością okazywania uczuć najbliższym uświadomiły odbiorcom, że rodzinne więzi są najcenniejszą ponadczasową wartością.

Katarzyna Jędrzejak

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.