2018/2019

Święto Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie kl. VI wzięli udział w zajęciach, przypominających, jak wielkim skarbem jest język ojczysty. Zmierzyli się z różnymi zdaniami „łamiącymi języki”. Wykonywali zadania, doskonalące poprawność językową, przygotowali filmik o słownikach, dzięki którym możemy sprawnie posługiwać się polszczyzną. Ponadto uczniowie zaprezentowali ulubione książki, wśród których znalazły się m.in.: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna”, „Pamiętnik księżniczki”, „Poszukiwacze skarbów”, „Do zobaczenia w kosmosie”, „Misja przetrwanie. Atak rekina”, „Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem” czy „Sposób na Alcybiadesa”.

KS

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zmiany ustawień dotyczących cookies można dokonać indywidualnie w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.